תקלה עולמית בספק הCDN הגדול CloudFlare | SrvIT

תקלה עולמית בספק הCDN הגדול CloudFlare

תקלה

אתרים רבים בארץ ובעולם הושבתו למשך זמן קצר בשל תקלה בספק התוכן Cloudflare.

מי אלו Cloudflare  ומה זה CDN?

ספק הנגשת תוכן (CDN) בעולם האינטרנט מספק שרות לבעלי אתרים אשר מגיש את תוכן האתר ברחבי העולם במהירות ובזמינות גבוהה- לעיתים באופן הרבה יותר משמעותי ממה שבעל האתר היה מצליח לעשות בכוחות עצמו.

השרות מסופק תוך כדי שימוש בחוות שרתים ברחבי העולם אשר מקושרות זו לזו בקווי תקשורת מהירים מאוד ועל ידי יצירת מעין שטח איחסון זמני לתוכן האתר של  לקוחות Cloudflare בשרתים של החברה.
במצב כזה, אתר הלקוח מועתק לשרת של Cloudflare, ומשם מוגש באופן מהיר מאוד, דרך הקישורים המאוד מהירים (ומאור יקרים) שיש לCloudflare בין חוות השרתים בעולם.
התוכן מתעדכן בכל פרק זמן נתון ולבעל האתר יש כמובן יכולת לנקות את האיחסון הזמני ולהעלות תוכן “טרי” בכל זמן נתון.

ראשי התיבות CDN הם עבור: Content Delivery Network

איך זה משפיע עלי?

ההשפעה של תקלה כזו ניכרת בהרבה תחומים – החל מהודעות Error 500 בניסיון גישה לאתרים, דרך מערכות שלמות שמושתתות על שירותי הCDN שהמערכת שלהם פשוט לא מתפקדת:

דיווח תקלה של חברת WEBROOT

דרך מערכות שמושפעות חלקית כמו למשל חוסר יכולת להציג תמונות בתוך מסמך אונליין:

דוגמא למסמך אונליין ללא תמונות בגלל התקלה

 

ועד מיילים שלא מגיעים ליעדם מאחר והשרתים האחרים בעולם לא מקבלים מידע על כתובות הIP של שרתי המייל משרת הDNS של Cloudflare…

 

מה עושים במקרים כאלו?

תקלות כאלו חמורות הן דבר נדיר בחברות כמו Cloudflare ואופן הטיפול בהן הוא בדרך כלל מהיר מאוד – עניין של דקות עד עשרות דקות – מה שמייתר פתרונות אחרים כמו הפניית ניהול רישומי הדומיין לשרת אחר – תהליך שיכול לקחת עד 48 שעות בדרך כלל.
אז הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות הוא פשוט להמתין קצת ולתת לחברה לטפל במשבר הטכני.

 

דילוג לתוכן