מחשוב ענן - SrvIT

מחשוב ענן ושירותים מתקדמים

קונספט - איש בתוך ענן עתידני

תחילה הסבר קצר על וירטואליזציה, מכונות וירטואליות וענן כפי שנתפס בעולם המחשבים.

ה"ענן" בתחום המחשבים הינו ניצול טכנולוגיה בה נעשה שימוש שנים רבות – טכנולוגיית הוירטואליזציה והשימוש במכונות וירטואליות, לצורך יצירת מערך מחשוב המסוגל לנצל בצורה מיטבית את החומרה הכלולה בו, פועל באופן המבטיח יציבות לאורך זמן ומאפשר התאוששות מהירה מאוד מאסון. .

הרעיון שעומד מאחורי שימוש במכונות וירטואליות, אשר נולד מההבנה שמחשב שרת אינו מנצל מאה אחוז משאבים במשך מאה אחוז מזמן העבודה שלו, הוא השגת חסכון ניכר בכסף, ניצול מקסימלי של חומרה או תשתיות, פיזור משאבים במיקומים פיזיים שונים לצורך שרידות ויכולות התאוששות מאסון מהירות מאוד.

"מכונה וירטואלית" הינה למעשה מערכת הפעלה אשר מופעלת ורצה כמחשב עצמאי המתארח בתוך מערכת הוירטואליזציה – כלומר שרת פיזי אחד יכול להריץ ולארח מספר מערכות הפעלה שונות וכולן עושות שימוש באותם משאבי חומרה המפוזרים ומנוהלים בצורה יעילה על ידי תוכנת הוירטואליזציה שרצה על גבי השרת הפיזי.

כתוצה מכך, ניתן לרכוש שרת יחיד אשר יריץ לדוגמא, שלוש מערכות הפעלה שונות בעלות תפקידים שונים תוך הפרדה מלאה בניהן – למשל, שרת Active Directory לניהול ארגוני, שרת Sql לניהול בסיסי נתונים, שרת טרמינל לחיבור מספר משתמשים במקביל לאותה סביבת עבודה ושרת קבצים.

עם התפתחות יכולות התקשורת נוצרה היכולת להשתמש בשרתים פיזיים שונים הממוקמים במקומות שונים בעולם במערכת אחת אשר מנהלת את המשאבים של כלל המחשבים במקום אחד – לדוגמא, מחשב שרת פיזי שיושב בחוות שרתים בישראל מסוגל להשתמש במשאבים של מחשב שרת פיזי אחר שממוקם בארה"ב וליצור מערך דיסקים מקוון שמאפשר מצב בו מידע שנכתב על דיסק בשרת בישראל נכתב במקביל על הדיסק בשרת בארה"ב.

בעת האחרונה התפתחה הטכנולוגיה בשלב משמעותי נוסף העושה שימוש ב"קונטיינרים" – מעין קופסא וירטואלית המכילה את רכיבי התוכנה הדרושים להפעלת תוכנה מסויימת, כולל משתני סביבת העבודה שלה.

הרעיון העומד מאחורי הפעלת קונטיינר דומה להפעלת מכונה וירטואלית אך בעוד שמכונות וירטואליות שונות על גבי אותו שרת פיזי מפעילות את אותם רכיבי תוכנה של מערכת ההפעלה למשל מספר פעמים – כמספר המכונות הוירטואליות שמופעלות בו, שימוש בקונטיינר מפחית את צריכת המשאבים מהשרת הפיזי על ידי כך שרכיבי מערכת ההפעלה נטענים לזיכרון פעם אחת וכל שרות, למשל שרת SQL שהיה מופעל במכונה וירטואלית תוך כדי התבססות על מערכת הפעלה נפרדת, יכול עכשיו להיות מופעל באותם משאבי תוכנה שמפעילים את שאר הקונטיינרים בשרת.

אחד היתרונות הבולטים של שימוש בענן הוא יכולת ההתאוששות המהירה מאסון – מכונה מתארחת מגובה במערכת גיבוי בצורה המאפשרת הפעלה מידית של המכונה מתוך מערכת הגיבוי – כלומר השימוש במכונה וירטואלית חוסך לארגון את הזמן המאוד יקר הנדרש כדי להקים מחדש שרת שקרס – רכישת חומרה חדשה, התקנת מערכות ההפעלה על השרת, הגדרת השרת לסביבה הארגונית ושחזור מגיבוי לקבצי הארגון – כל אלו הופכים ללחיצת כפתור אחת בענן!

ה"ענן" הוא למעשה שימוש ושילוב הטכנולוגיות האלו יחד עם טכנולוגיות מתקדמות אחרות כדי ליצור בצד המשתמש שרתים חזקים, יציבים ומוגנים ובצד המערכת פיזור משאבים על פני חומרות שונות ובמקומות שונים.

שרותי הענן של SRV IT

מבחר שרותי מחשוב הענן המסופקים על ידי SRV IT כוללים פתרונות ומוצרי ענן שונים:

 • ארוח שרתים בענן פרטי
 • אחסנת חנויות מקוונות בענן מאובטח
 • תקשורת נל"ן (נקודה לנקודה) בין הארגון למתחם הפרטי בענן
 • ארוח ואחסון שרתי VPS בתצורות שונות
 • אחסנת אתרי אינטרנט
 • גיבוי לענן
 • רפליקציה לענן
 • מערכות היברידיות משולבות מחשוב ענן
 • מרכזיות IP מבוססות מחשוב ענן
 • תיבות אקסצ'יינג' ארגוניות בענן
 • חבילות אופיס 365 בענן


SRV IT משתפת פעולה עם מיטב חברות התקשורת בארץ כדי לספק ללקוחותיה פתרונות מחשוב ענן יציבים, מהירים ובעלי שרידות גבוהה.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ בנושא ניתן להשאיר פרטים בטופס "צור קשר" כאן באתר ויועץ טכנולוגיות יחזור אליכם בהקדם.

תמונת ארון שרתים
פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
הי,
אנחנו כאן לעזור בכל שאלה :)
דילוג לתוכן